wtorek, 28 października 2014

Rozgrzewająca, zimowa herbata z imbirem, goździkami, pomarańczą i sokiem malinowym

 
Zima, zimno, coraz zimniej... 

Gdy za oknem mróz, a dni są tak krótkie, że czasem mamy wrażenie, iż wcale ich nie było! (budzimy się gdy jeszcze jest ciemno, wracamy do domu gdy już jest ciemno), poziom naszej wewnętrznej radości notuje spadki, tracimy odporność, a wraz z nią chęć na wszystko, to znak! Znak, że coś się dzieje i trzeba temu zaradzić :)
Najlepszym sposobem jest podjęcie aktywności, jakiejkolwiek. Znalezienie sobie hobby, spędzanie czasu na świeżym powietrzu - codzienny 30-minutowy spacer to niewielkie poświęcenie, a może zdziałać cuda, lub podjecie aktywności fizycznej. Pozytywne zmęczenie i wyzwalające się endorfiny przywrócą nam na nowo optymizm i chęć do życia :)

Niewielkim, ale niezwykle pysznym, domowym sposobem na poprawę humoru, rozgrzanie i wzmocnienie organizmu oraz dostarczenie cennych składników jest przygotowanie zimowej herbatki z dodatkiem imbiru, goździków, pomarańczy i soku malinowego, który przygotowaliśmy latem (PRZEPIS) :)

Składniki:
  • herbata czarna
  • 3 plasterki świeżego imbiru
  • 2 plasterki pomarańczy
  • kilka goździków
  • sok z malin
Wykonanie:

W kubku parzymy czarną herbatę, taka jak lubicie najbardziej jeśli chodzi o gatunek czy rodzaj (liściasta, granulowana, w torebce).

Imbir kroimy w plasterki, pomarańczę dokładnie myjemy, kroimy wzdłuż na pół, a następnie w plasterki (półkola).


Następnie do kubka z herbatą dodajemy wszystkie składniki, doprawiamy do smaku sokiem z malin, przykrywamy talerzykiem na kilka minut, by smaki się przeniknęły i pijemy :)


Herbata doskonale rozgrzewa, przy tym jest wyjątkowo smaczna :) Pomarańcza i jej aromatyczna skórka wzbogaca napar, podobnie goździki i imbir, który ponadto ma właściwości lecznicze, rozgrzewające i przeciwzapalne. Wzbogacenie całości sokiem malinowym to kolejna dawka witamin z domowej apteczki :)

Uwielbiam pić tą herbatkę wieczorami, relaksuje po aktywnym dniu. Jest substytutem, celebrowanej przez wiele osób, porannej kawy :)


Smacznego!

Brak komentarzy: